宿泊施設

MEHVEŞ HANIM KONAĞI

ホーム
所在地
歴史
今日のコナック
宿泊
お問い合わせ
予約
Görüşler jap
Site Map
Belgeler jap
写真

言語

大邸宅の写真

Dış Görünüm

Innenräumlichkeiten

Zimmer

Detailierungen

Garten

Renovierung

Japon H.D

Booking Award

まえがき

İnsanların, ülke ve toplum olarak sahip oldukları değerleri bilmek, korumak, geliştirmek ve bu değerleri tüm insanlığın hizmetine sunmak konusunda önemli yükümlülükleri bulunmaktadır. Bu yükümlülük yalnızca yönetimlere, görevlilere ya da bilim ve sanat çevreleri gibi sınırlı gruplara ait değildir.


Safranbolu özelinde ortada baş döndürücü bir değerin bulunduğundan kuşku yoktur. Safranbolu’nun değerinin bilinmesi, korunması, geliştirilmesi ve insanlığın hizmetine sunulması sorumluluğu da ülkemizin tüm insanlarına aittir


Safranbolu El Yazması Eserler Kitaplığı incelendiğinde, yazım ve basım olanaklarının bu güne göre çok daha geri olduğu yüz yıllar öncesinde insanların çok çeşitli konular üzerine, yıllarca zaman harcayarak elleri ile yüzlerce kitap yazmış oldukları görülmektedir.


Günümüzde Safranbolu’yu görmek için yabancı ülkelerden kısa süre için ülkemize gelen insanların, bu zengin mirası titizlikle inceledikleri, etkilendikleri manzara karşısında derhal kaleme kağıda sarılıp Safranbolu üzerine kitap yazdıkları, çektikleri fotoğrafları ülkelerinde elektronik ortamda yayınladıkları görülmektedir.

Bizler de bu toprakların insanları ve bu kültür mirasını yaratanların torunları olarak, sahip olduğumuz değerleri ve bu arada Safranbolu’yu bilmeye, koruyup geliştirmeye ve tanıtmaya daha fazla çaba göstermek zorundayız.

Ülkemizin kültürel ve turistik zenginliğe sahip bir çok yerleşiminde olduğu gibi Safranbolu’da da tanıtıcı, yol gösterici ve güzellikleri sergileyici yeterli yayın bulunmadığı, daha fazlasının, daha farklıların olması gerektiği kabul edilmelidir.

Safranbolu hakkında bilimsel kaynaklara, araştırmalara, gözlemlere dayalı bilgiler ve görüntüler içeren bu kitap taslağı, yayın öncesinde kısaltılarak elektronik ortamda sizlere sunulmaktadır.

Her zaman olduğu gibi bu yayının başlangıcında da, Safranbolu’daki zengin kültür mirasını yaratan Safranboluluları, onu koruyup geliştirerek bu günlere getirenleri, sahip olunan değerlere dikkat çekerek Safranbolu’yu bir dünya kenti haline getirmeyi başaranları isim ayrımı yapmadan şükranla anıyoruz.

Yayının ilçe, ülke ve insanlık kültürüne küçük bir katkısı bizleri mutlu edecektir. Mayıs 2004, Ankara.

Muammer AKSOY

SAFRANBOLU

ホーム
サフランボルについて
まえがき
はじめに
サフランボルの地理
歴史
サフランボルの保護
文化的な価値
サフランボルの家々
伝統的な暮らし
ユリュック村
サフランボル周辺
ツーリズム資源
参考資料
土地の音楽
写真

Safranbolu Photos

Şehir

İlgi Noktaları

Ayrıntılar

Çevre

アンケート

ウェブサイトについて
満足している
改善の余地がある
変えたほうがよい


アンケートの結果と他のアンケート

 

統計

2
17
31
372347
857661
  


 

FOTOĞRAFLAR / PHOTOGRAPHS BY: Muammer AKSOY & Merve Gülenay AKSOY

 

Her hakkı saklıdır. Fotoğraf ve metinleri kaynak göstermeden kullanmayınız. 2006 : © Mehveshanimkonagi.com.tr
 All rights reserved. Do not use the photographs and texts without making referance to the source.
Safranbolu Mehveş Hanım Konağı

 Created By Burhan AKYÜZ